Koju ergonomsku nosiljku biste trebali odabrati?

Koju ergonomsku nosiljku biste trebali odabrati?

Da li znate koju ergonomsku nosiljku odabrati i na šta treba obratiti pažnju prilikom odlučivanja? Želite li znati koja će vam najviše odgovarati? Pogledajte ovaj članak koji će vam pomoći da se odlučite.

Nošenje je jedna od najvećih atrakcija za većinu beba i dece. To je istovremeno i veliki problem za roditelje. Na kraju krajeva, oni ne samo da moraju držati svoje dete u naručju, već i osigurati da je dete na sigurnom i u ispravnom položaju. Stoga ne bi trebalo da čudi da razne vrste nosiljki za bebe postaju sve popularnije. Šta roditelji trebaju znati o njima?

Nosiljke za bebe - koju biste izabrali?

Šta su ergonomske nosiljke za bebe? To su proizvodi koji imaju kaiševe od materijala i čvrste kopče koje omogućavaju nošenje deteta u sedećem položaju neposredno pored roditelja - obično na grudima ili leđima. Planinari imaju mogućnost da se nosiljka integriše sa putnom torbom. Bez obzira na vrstu, oni su dizajnirani da olakšaju zajedničke izlete i šetnje tokom kojih je dete u sigurnom položaju u blizini roditelja. Važno je da roditelj ima slobodne ruke i manje pritiska na kičmu. Ove prednosti znače da se sve više proizvoda ove vrste pojavljuje na tržištu, a aktivni roditelji ih s nestrpljenjem biraju.

Nosiljke za decu koja još uvek ne mogu da sede - da li su dobro rešenje?

Jedno od najčešće postavljanih pitanja o nosiljkama za bebe je minimalna starost deteta. Većina stručnjaka kaže da to da li ćete koristiti ovo rešenje ili ne ,treba da zavisi od nivoa telesnog razvoja bebe. To znači da je optimalno vreme za početak kada je mališan u stanju da sedi. To ne znači da ih ne možete koristiti ranije - ergonomski nosači imaju posebne okovratnike pozadi koji drže detetovu glavu. Oni takođe omogućavaju detetu da zauzme položaj koji je bezbedan u pogledu razvoja. Takve nosilljke mogu se koristiti čak i sa približno tri meseca, iako novorođenče ne bi trebalo da bude u njima mnogo sati.

Ergonomska nosiljka za bebe - kako bi trebalo da je izaberete?

Kada se odlučite za kupovinu nosiljke za bebe, pre svega treba da proverite njenu ergonomiju, jer mora biti bezbedna i za dete i za roditelja. Najvažnija stvar je položaj u kojem je beba dok nosite nosiljku. Dete treba da ima stabilno oslonjena celokupna leđa, uvučenu karlicu i noge u položaju „M“, u kolokvijalnom nazivu i „položaj žabe“. Pored toga, za decu između tri i približno šest meseci morate da koristite model sa okovratnikom koji podupire glavu, koji u tom uzrastu nije stabilan. Radi svoje udobnosti, svaki roditelj takođe treba da proveri sistem pričvršćivanja i podešavanja i kako su napravljene trake za podupiranje. Sve kopče treba da budu jednostavne za upotrebu i čvrsto izrađene. S druge strane, mekani, široki elementi potpore garantuju udobnost tokom dugih šetnji. Ergonomske nosiljke takođe treba da budu mekane - klasične nosiljkei za stariju decu izrađene su od tvrđih materijala.

Kada treba da počnete da koristite nosiljku za bebe?

Kao što smo već pomenuli, vreme kada svoju avanturu započinjete nosiljkom trebalo bi da zavisi od detetovog razvoja i vaših vlastitih potreba. U principu, međutim, ne bi trebalo da se koriste pre trećeg meseca (ergonomske nosiljke). Imajte na umu da deca rastu prilično brzo, pa ćete morati relativno često da zamenite nosiljku da biste nosili svoje dete koje raste  ili kupite onaj koji ima kapacitet do 20 kg. Odlično rešenje su proizvodi sa podesivom pločom koja vam omogućava da podlogu prilagodite visini deteta. Nosiljke MILO i NINO su opremljeni takvim sistemom.


Koju ergonomsku nosiljku za bebe biste trebali odabrati?

Kada razmišljate o izboru nosiljke za novorođenče ili dete, svakako vredi proveriti materijale, šavove i kritike proizvođača. Iskusni proizvođači dečijeg pribora obično imaju mnogo više znanja o dizajniranju određenih rešenja. Kao rezultat, nosiljke za bebe su mnogo udobnije, izrađene su od sertifikovanih materijala i, pre svega, potpuno sigurne za vaše dete. Ne zaboravite da uzmete u obzir sledeće:

  • materijali,
  • ergonomska nosiljka,
  • mogućnost držanja nosiljke na leđima ili stomaku,
  • maksimalna težina deteta,
  • dodatna poboljšanja (tenda, podrška za bebinu glavu),
  • sertifikati (npr. IHDI).
Glavni faktori koje treba uzeti u obzir prilikom izbora ergonomske nosiljke treba da budu starost i spremnost deteta, a tek nakon toga cena. Ovo će osigurati da kupite proizvod koji je bezbedan za vaše dete